
Ing. Vladimír Somora
riaditeľ pre riadenie ľudských zdrojov spoločnosti Matador:
„Spoločnosť ibis partner, s.r.o. uskutočnila pre našu akciovú spoločnosť Matador assesment /development center pre skupinu 47 pracovníkov obchodnej siete – pracovníkov podnikových predajní a obchodných zástupcov.
Cieľom aktivity bolo ohodnotenie pracovného potenciálu pracovníkov, stanovenie ich silných a slabých stránok voči požiadavkám pracovného miesta a na základe výsledkov odporúčanie na pozície v novej obchodnej spoločnosti.
Na začiatku sme za pomoci spoločnosti ibis partner, na osobnom stretnutí s jej zástupcami, vydefinovali kompetencie, ktoré sme chceli preveriť. Na základe analýzy spracovala agentúra komplexný projekt a program s úlohami zameranými na zistenie osobného potenciálu kandidátov v nami požadovaných kompetenciách.
Samotná realizácia AC/DC bola rozvrhnutá do piatich jedno dňových hodnotiacich sústredení. Podľa dohody sa zúčastnili z ibis partner procesu hodnotenia 3 hodnotitelia, za Matador 2 interní hodnotitelia pripravení spoločnosťou ibis partner.
V záverečnej fáze ibis partner spracovala protokol, ktorý osobne predstavila vedeniu našej spoločnosti. Správa obsahovala komplexné zhodnotenie výsledkov celej skupiny, charakteristiky účastníkov a odporúčania do budúcnosti. Kandidátom bola poskytnutá spätná väzba formou individuálnych rozhovorov. Výstupy mali vysokú výpovednú hodnotu a sú pre našu firmu užitočným zdrojom informácií pre personálne plánovanie.
Celá akcia bola veľmi dobre pripravená tak po stránke organizačnej, materiálnej ako i metodickej. Vysoko hodnotíme predovšetkým kvalitu hodnotiteľov spoločnosti ibis partner a ich veľmi profesionálny prístup. Na základe tejto pozitívnej skúsenosti budeme so spoločnosťou ibis partner spolupracovať na podobných projektoch i v budúcnosti.“