blog

Ako pracovať s popudlivými ľuďmi?


Štvrtok, 02 Február 2017 09:55

Na pracovisku sa stretávame aj s ľuďmi, ktorí nemajú svoju emocionalitu plne pod kontrolou - sú vznetliví, nedôtkliví, ľahko sa rozčúlia alebo im celkom netesní "slzný kohútik" :-) . Hovoríme tomu, že majú nižšiu emočnú inteligenciu - bývajú negativistickejší a nadurdenejší ako ostatní. Ale aj s takýmito ľuďmi sa dá pracovať, ak uplatníte nasledovné taktiky:

  • Buďte ohľaduplní. Len preto, že je niekto nepríjemný, neznačí to, že aj vy musíte byť nepríjemí! Ak sa dokážete vy ovládnuť a zareagujete odosobnene, slušne a s porozumením pre nepríjemného človeka, môžete sa stať tlmičom jeho nálad v prostredí a dokážete zlepšiť aj jeho spoluprácu s inými, pretože aspoň niekde sa bude cítiť pochopený.
  • Buďte jasní a jednoznační. Vyhýbajte sa spoločenským náznakom, pretože ťažkí pracovníci nemajú talent inetrpretovať ani spoločenské, ani náznaky. Ľudia s nižšou emočnou inteligenciou si obvykle nedomyslia. Nevedia a nechcú čítať medzi riadkami a preto horšie dekódujú úmysly ostatných, ak nie sú vypovedané priamo. Navyše sú vznetlivejší a nejasné výúpovede ich zbytočne popudia.
  • Nespadnite do urazenosti. Ľudia s nižšou emočnou inteligenciou nepatria práve k diplomatom; ich citlivosť v medziľudskej rovine je značne nízka a nechcú a nedokážu sa vciťovať do niekoho iného. Preto ich často zažívame ako urážlivých, nekorektných a útočných. Dôležité je nevziať osobne ich tón a slová, ale použiť svoju vlastnú emočnú inteligenciu na to, aby ste z ich hrubého správania vytiahli faktické jadro - a riešiť potom túto správu, nie obálku, v ktorej sa k vám dostala.
Čítané 2527 krát
Ohodnoťte tento článok
(0 hlasov)

Komentárov  

 
0 # Bakaer 2017-04-11 08:39
Máme k dispozícii všetkým (najmä pestúnky, obchodník, zamestnanec, odišiel) spotrebiteľské pôžičky, úvery či jednoduché. Ďalej ponúkame hypotekárnych úverov a komerčných úverov. Úvery na súkromné použitie 1000 až 20.000 €. Iné typy úverov: 1.000 až 200000€
Kontaktujte ma e-mail:
Odpovedať
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

 
TOPlist