blog

6 otázok zvyšuje zaangažovanosť


Pondelok, 19 December 2016 13:23

Len 13% pracovníkov celosvetovo je v práci angažovaných.

124% je „aktívne neangažovaných", t. j. v práci nešťastných a neproduktívnych.

Toľko hovorí prieskum inštitútu Gallup z roku 2013.

Autor kníh o líderstve a kouč manažmentu Marshall Godsmith hovorí: „Čo by pracovníci mali naozaj urobiť, je spýtať sa sami seba, ako dokážu sami zvýšiť svoju angažovanosť, nie čo robí podnik, aby zvýšil ich angažovanosť."

Goldsmith má svoje pozorovania. „Cestujete lietadlom a máte dve letušky. Jedna je pozitívna, optimistická a motivovaná, druhá je zvädnutá, demotivovaná a neochotná. Ten istý let, tá istá pozícia, ten istý plat. Takže v čom je rozdiel? Nie mimo človeka, ale v ňom."

Goldsmith robil v roku 2015 výskum v tejto oblasti. Ľudia sa mali hodnotiť sami podľa šiestich otázok. Každá z nich začína slovami „snažil som sa z plných síl...":

  1. „Snažil som sa z plných síl nastaviť si jasné ciele?" Značí to, že ak aj podnik nejako nedokázal stanoviť jasné ciele pre pracovníka, dal si pracovník tú námahu, aby si nejaké jasné ciele stanovil sám?
  2. „Snažil som sa z plných síl, aby som sa posunul bližšie k dosiahnutiu cieľa?" Miesto toho, aby sme skúmali, či nám podnik dostatočne pomohol dosiahnuť náš cieľ, skúmajme, nakoľko sme sa my sami posnažili, aby sme ho dosiahli.
  3. „Snažil som sa z plných síl, aby som sa cítil dobre?" Nie či sa niekto išiel strhať od toho, aby mi ulahodil, ale či som sa sám aktívne snažil dosiahnuť v práci dobrý pocit.
  4. „Snažil som sa z plných síl nájsť v tom, čo robím, zmysel?" Nie, či mi niekto vysvetľoval význam mojej práce, ale nakoľko som ja sám dokázal urobiť svoju prácu zmysluplnou v mojich očiach a vzhľadom na moje potreby.
  5. „Snažil som sa z plných síl vytvoriť si pozitívne vzťahy?" Miesto tej klasickej otázky, či mám v práci nejakého dobrého priateľa, pýtajme sa, či sme urobili všetko v našich silách, aby sme mali dobré vzťahy s inými ľuďmi na pracovisku.
  6. „Snažil som sa z plných síl nasadiť v práci moje maximum a nájsť si v nej niečo, na čo som hrdý?"

Marshall Goldsmith tvrdí, že keď ľudí naučíte klásť si tieto otázky, pracovné nasadenie sa skokovo mení k lepšiemu. „Po dvoch týždňoch 37% ľudí tvrdí, že sa cítia celkovo lepšie vo všetkých oblastiach – spokojnejší, vidia vo všetkom zmysel, dosahujú ciele... Približne 60% po dvoch týždňoch tvrdí, že sa zlepšili v 4 zo 6 oblastí, 89% sa zlepšilo v niečom, kým len 10,5% zostalo po starom a iba 0,5% tvrdí, že sa ich situácia zhoršila. Prečo? Pretože tieto otázky nás fokusujú na tú jednu oblasť, ktorú mám pod kontrolou – to, čo robím ja sám, a či sa snažím dostatočne."

Článok vyšiel v Manažéri 82.

Čítané 866 krát
Ohodnoťte tento článok
(0 hlasov)

Komentárov  

 
0 # Bakaer 2017-04-11 08:40
Máme k dispozícii všetkým (najmä pestúnky, obchodník, zamestnanec, odišiel) spotrebiteľské pôžičky, úvery či jednoduché. Ďalej ponúkame hypotekárnych úverov a komerčných úverov. Úvery na súkromné použitie 1000 až 20.000 €. Iné typy úverov: 1.000 až 200000€
Kontaktujte ma e-mail:
Odpovedať
 
 
0 # Schkauditz swingers 2017-07-12 10:08
That you only met an hour before and haven t really even talked to.

But condoms or dental dams for oral sex.

Feel free to surf to my homepage ... Schkauditz swingers: http://deutschlandlocalswingpaare.top/sachsen-anhalt/schkauditz.html
Odpovedať
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

 
TOPlist